• lapkričio 25, 2015

Kai jau turite sukurtą video medžiagą, galite pradėti komunikuoti tokiais būdais, kokiais neleidžia kiti marketingo įrankiai. Nors video ir nepakeis jūsų tinklalapių, tiesioginio kontaktavimo el. paštu, prisistatymų parodose ir kitų efektyvių būdų pristatyti savo verslą ir atlikti pardavimą, tačiau tai gali sustiprinti šiuos įrankius ir padaryti juos kur kas efektyvesnius. Video jūs galite naudoti kaip elgesio stebėjimo įrankį ar jo pagalba sustiprinti emocinį ryšį su savo klientais. Yra sukurta daug įvairių skirtingų video talpyklų internete, kurios yra rentabilios (ekonomiškai efektyvios) bet kokiai įmonei.

Kokia video marketingo nauda internete?

Dauguma verslų šiais laikais komunikuoja su savo klientais internetu. Video yra galingas įrankis sustiprinti komunikacijai internete. Tinklalapiai (tokie kaip YouTube, Vimeo ir pan.) video platinimą ir rezultatų įvertinimą padaro paprastą ir pigų. Video gali padėti jūsų internetiniam marketingui šiose keturiose pagrindinėse srityse:

Vartotojų elgsenos analizė

YouTube ir kitos video talpyklos suteikia išsamius duomenis apie žiūrovą. Šie duomenys gali duoti gilias įžvalgas apie žiūrovų, kurie yra susidomėję jūsų video, elgseną.

Konversijos padidinimas

Amazon, Dell ir kitos internetinės prekybos bendrovės publikavo statistiką, rodančią, kad publikuojant informaciją video formatu, yra padidinama tikimybė, kad klientas įsigys prekę ar paslaugą net iki 35%.

Efektyvumo padidinimas

Programinės įrangos vystytojai nuolatos ieško naujų video integracijos į tinklalapius būdų, kad vaizdo medžiaga galima būtų lengvai dalintis ar ją transliuoti gyvai. Integracijos plėtrą įrodo neseniai pasirodžiusi socialiniame tinkle Facebook gyvos transliacijos galimybė, kuri dar nėra prieinama kiekvienam. Taip pat evoliucionuoja ir video talpinimo tinklalapiai pristatydami naujas paslaugas pvz.: YouTube 360° video, YouTube Red prenumeratos planas ir pan.

Paieškos variklio optimizavimas

Google, Bing, Yahoo! ir kiti paieškai internete skirti įrankiai video yra padarę esminiu veiksniu savo paieškos formulėse. Tai reiškia kad video formatu pateikta medžiaga yra prioritetinė. Gausiai publikuojant video medžiagą tinklalapyje, jį galima perkelti į aukštesnę poziciją paieškos reitinguose – tokiu būdu atveriant galimybę ištransliuoti marketingo žinutę kur kas didesnei potencialiai auditorijai.

Vaizdo medžiagos privlumas ir pranašumas

Video formate yra naudojamas vaizdas ir garsas tuo pat metu, kas leidžia pasakojant tam tikrą istoriją pasiekti stiprią emocinę sąsają su žiūrovu. Šiais laikais skaitomas turinys tampa nebepatrauklus. Skaitymui reikia įdėti darbo ir tam tikrų pastangų. Tuo tarpu video turiniu su žiūrovu yra komunikuojama pasyviai: jis paprasčiausiai stebi ir klauso video, tiesiog leisdamas istorijai toliau rutuliotis. Įdomūs bei naudingi video įtakoja žiūrovus, sukuria jiems tam tikrų emocijų bei patraukia jų dėmesį. Taip yra “sujungiama” žiūrovo širdis ir smegenys su produktu ar paslauga.     

Atkreipkite dėmesį, kad:

  • Efektyvi marketingo praktika atneša efektyvumą pardavimo procesui.
  • Jūsų video marketingo kampanija turi padėti pritraukti neapsisprendusį pirkti klientą, kuriam, pavyzdžiui, gali pasirodyti, kad yra per didelė kaina ar pan. Išsinagrinėkite visus pirkimo proceso žingsnius ir galbūt video jums galės padėti išspręsti labiausiai stringančias pirkimo proceso vietas, išsklaidyti kliento abejones, baimes ar atsakyti į kylančius klausimus.
  • Padidinti investicijų grąžą (ROI), kurią jūs gausite iš investicijų į video marketingą, nepamirškite sužadinti stiprių baimės ir godumo emocijų, kurios motyvuoja pirkėjus imtis veiksmų.

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite informaciją apie video marketingą pirmieji.

Rašykit, filmuokit, montuokit, kartokit!

Autorius – Ronaldas Burokas