• lapkričio 3, 2015

Šis straipsnis nėra skirtas “Wikipedija.org”, tačiau pradėkime nuo video marketingo apibrėžimo, kurį gausime apjungę žodžio video reikšmę bei marketingo apibrėžimą: video marketingas įmonės ar individo tikslų siekimas rinkos sąlygomis naudojant vaizdo (kitaip video) medžiagą. Laikais, kai dar nebuvo tokių internetinių platformų kaip „YouTube“, „Facebook“, daugiausiai vyravo vienokia ar kitokia forma pateikta, televizinė reklama (reklaminiai intarpai, TV parduotuvės, įmonių pristatomieji filmukai ir t. t.). Už Atlanto, Jungtinėse Amerikos Valstijose, taip pat nemažą pagreitį buvo įgijęs video marketingas VHS kasečių pagalba. Dėl smarkiai atpigusios filmavimo technikos, išsivysčiusių galimybių pigiai, lengvai ir greitai pasiekti vartotoją, video marketingas įgiją didelį pagreitį ir tampa be galo aktualus. Plinta įvairūs vaizdo įrašai, kurie tinkamai parengti ir tinkamai naudojami suteikia didelį konkurencinį pranašumą: priverstinio peržiūrėjimo reklamos internete, mokomieji, pristatomieji vaizdo įrašai, vaizdo įrašai, aiškinantys, kaip ką nors padaryti (angl. How to video?), video dienoraščiai (angl. vlog, video blog), tiesiogiai transliuojami arba įrašyti internetiniai seminarai (angl. webinar), virusiniai vaizdo įrašai (angl. viral video), virtualūs turai po nekilnojamojo turto objektus, ir tai yra tik kelios vaizdo įrašų panaudojimo galimybės.

Video marketingo pradžia

Video marketingas nėra nauja marketingo forma, tačiau dėl techninių galimybių nuolat evoliucionuojanti. Pirmą kartą televizinę reklamą parodė amerikiečių televizijos kanalas WNBT (šiuo metu WNBC). 1941 metų birželio pirmą dieną, prieš beisbolo rungtynes tarp Bruklino “Dodgers” ir Filadelfijos “Phillies”. Nuo to laiko įmonės pradėjo pristatinėti savo prekes ir paslaugas naudodamos video medžiagą. Tuo tarpu  pirmoji lietuviška televizija dienos šviesą išvydo tik 1957 metais. Lietuva tuo metu priklausė sovietų sąjungai ir neturėjo rinkos ekonomikos, todėl šis kanalas negalėjo būti naudojamas video marketingo tikslais. Žvelgiant iš kitos pusės, šį kanalą puikiai išnaudojo tuometinė sovietų valdžia savo ideologijai skleisti ir informacijai įteigti, todėl video marketingas, tokiai santvarkai esant, turbūt galėtų būti vadinamas planiniu video ar tai komunistiniu video.

Naujos galimybės

Nuo pirmosios televizinės reklamos laikų, kai  laikrodžių kompanija “Bulova” televizijos kanalui WNBT sumokėjo tik 9$ (kas dabar atitiktų ~150$ vertę), iki dabartinių laikų, televizinės reklamos gamybos bei transliavimo kainos pašoko į aukštumas. Dėl šios priežasties daugeliui nedidelių verslų galimybė išplatinti savo video marketingo žinutę tapo neįmanoma – iki dabar… Interneto techninių galimybių augimo, tokių platformų kaip “YouTube”, “Facebook”, “Instagram”, “Vimeo”,  ir t.t. atsiradimo, atpigusių technologinių procesų bei atpigusios filmavimui skirtos įrangos dėka bet kuri įmonė ar bet kuris asmuo yra pajėgus kurti video medžiagą ir ją platinti savo potencialiems klientams ar auditorijai.

 Geriausias laikas startuoti

Visiems besidomintiems internetiniu marketingu yra gerai žinoma, jog 2015 yra turinio marketingo (angl. content marketing) metai, kai turinys pateikiamas video formatu. Todėl visus kviečiu šiek tiek giliau pažvelgti į šį efektyvų įrankį ir atrasti galimybes, kurias Jums gali suteikti ši sparčiai auganti priemonė. Nereikia didelių investicijų, tik šiek tiek žinių ir laiko gali atnešti konkurencinį pranašumą. Rekomenduoju tai pradėti daryti jau dabar, kol tai dar netapo masine banga Lietuvoje. Paprasčiausias ir pigiausias video medžiagos darymas ir publikavimas ne visuomet Jums garantuos sėkmę, tačiau skyrus tam didesnį dėmesį galima pasiekti tikrai gerų rezultatų.

Pagrindinis mano tikslas – vaizdo medžiagos pagalba, Jums padėti sudominti, pritraukti bei išlaikyti Jūsų tikslinę auditoriją. Ateityje aprašysiu, kaip galite naudoti video marketingą Jūsų versle ar veikloje, nuo ko pradėti, kaip planuoti ir kaip organizuoti šį procesą, kaip įvertinti grąžą iš investicijos į video marketingą ir t.t. Aptarsiu pradedančiųjų klaidas ir rašysiu daugeliu kitų temų, susijusių su video marketingu.

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite informaciją apie video marketingą pirmieji.

Autorius – Ronaldas Burokas